Piątek, 1 marca 2024

Broda - jak ją zapuścić?

23 grudnia 2022

0

Możesz być zainteresowany piękną brodą, jeśli zauważyłeś, że posiadanie brody stało się bardziej popularne. Zanim podejmiesz decyzję, ważne jest, aby zrozumieć, że broda nie pojawi się na twojej twarzy natychmiast. Chociaż trudno jest przewidzieć, jak długo to potrwa, prawdopodobne jest, że zajmie to kilka tygodni lub nawet kilka miesięcy. Aby cały proces zakończył się sukcesem, będziesz musiał sięgnąć do swoich ukrytych rezerw cierpliwości. Dowiedz się, jak osiągnąć takie marzenie.

Zapuszczenie brody nie jest łatwe.

Większość panów nie wie, czy będzie dobrze wyglądać z nową brodą. Efekty na twarzy zazwyczaj nie są imponujące, więc nie zdziw się, jeśli nie powalają. Jest to normalne i nie ma się czym przejmować. Powinieneś jednak być w stanie wytrzymać ewentualne uszczypliwości ze strony kolegów czy współpracowników. Jeśli planujesz urlop, to jest to czas na zapuszczenie brody. W tym czasie nikt nie będzie Cię "obcinał". Będziesz mógł spokojnie zastanowić się nad stylem, ponieważ nie wszystkie style będą pasowały do Twojego kształtu twarzy i jej gęstości.

Przygotuj się psychicznie na dziwne zachowania ze strony otaczających Cię ludzi. Nie oczekuj cudów, gdy po raz pierwszy zapuszczasz brodę. Podejdź do tego powoli i poczekaj. Możesz to zrobić, robiąc cotygodniowe selfie. Dzięki temu będziesz mógł śledzić postępy całego procesu. Jeśli nie jesteś pewien, wróć do zdjęć sprzed siedmiu dni lub dwóch czy trzech tygodni. Będziesz w stanie dostrzec zmianę, która uczyni Twoje życie szczęśliwszym i doda Ci sił.

Wyniki są słabe, ale czas mija.

Zapuszczenie gęstej, dobrze wystylizowanej brody wymaga czasu. Wiele osób poddaje się po kilku tygodniach. Należy zdać sobie sprawę, że zapuszczenie brody trwa znacznie dłużej. Jeśli cierpliwość nie jest Twoją mocną stroną, najlepiej zrezygnować z marzeń o pięknych wąsach.

Wiele osób zastanawia się, czy istnieje sposób na przyspieszenie tego procesu. Niektórzy wierzą, że wysypianie się przyspieszy wzrost włosów. Warto dobrze wypocząć i dobrze się wyspać. Dobrze zbilansowana dieta również może wpłynąć na wzrost włosów. Powinna ona zawierać różnorodne pokarmy bogate w białko. Powinno się w niej znaleźć mięso, ryby, nabiał oraz warzywa, a także rośliny strączkowe i fasola.

Musisz dbać o swoją brodę, gdy już zdecydujesz się na jej zapuszczenie. Właściwa pielęgnacja obejmuje przycinanie, mycie i stylizację brody. Warto zainwestować w szampon do brody lub mydło, które jest naturalne, a także olejki i toniki przeznaczone specjalnie do pielęgnacji brody. Do rozczesywania włosów przyda się specjalna szczotka lub grzebień. Czynność ta stymuluje wzrost włosów i wzmacnia mieszki włosowe.

Jak tylko twoja broda zacznie rosnąć

Zanim zaczniesz zapuszczać brodę, powinieneś określić jej granice. Przed rozpoczęciem planowania najlepiej omówić pożądany styl z profesjonalnym fryzjerem. Będziesz musiał przyciąć maszynką do golenia zarost z policzków i wyznaczyć linię, która oddzieli brodę od szyi. Te kroki natychmiast sprawią, że Twoja nowo wyhodowana broda będzie wyglądać schludnie i elegancko. Nie powinieneś zbyt często spoglądać w lustro, ponieważ zmiany, które zobaczysz na swojej twarzy, będą zbyt powolne.

Po pewnym czasie będziesz mógł cieszyć się wspaniałą brodą. Dobrze wystylizowana broda może dodać uroku niejednemu mężczyźnie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz