Piątek, 1 marca 2024

Jak wyznaczyć linię brody?

24 grudnia 2022

0

Zdaniem mężczyzny przycinanie brody powinno być wykonywane z największą precyzją. Broda jest dla mężczyzny oznaką męskości i znakiem, który go wyróżnia. Ważne jest, aby przycinać brodę w odpowiedni sposób, przestrzegając właściwych zasad. Zachowanie prawidłowego dekoltu jest jedną z nich.

Przed przycinaniem brody

Niezależnie od tego, jaką metodę wybierzemy, przycinanie brody musi być poprzedzone dokładnym jej umyciem i osuszeniem. Przed przystąpieniem do przycinania broda powinna być wysuszona. Mokre włosy mogą wizualnie wydłużyć i doprowadzić do nadmiernego skrócenia. Pamiętaj, aby przycinać brodę dopiero po jej wyczesaniu. Zapewni to prawidłowy wzrost brody (pobudzenie mieszków włosowych), a także oczyści ją przed cięciem. Do rozczesywania brody na całej jej długości możesz użyć kartacza.

Jak przyciąć brodę lub narysować linię w brodzie

Ważne jest, aby zaplanować kształt brody przed jej przycinaniem. Nieplanowana linia brody lub szyi to jeden z największych błędów, jakie mężczyźni mogą popełnić na tym etapie przygotowań. Broda nie powinna być ustawiona zbyt wysoko. Spowoduje to, że szyja stanie się zbyt wyeksponowana. Jeśli linia szyi nie jest odpowiednio ustawiona, broda może rozciągać się od podbródka do dolnej części szyi. Jak widać, osadzona (lub nieobecna) krawędź brody nie wygląda zbyt atrakcyjnie.

Krok po kroku: Ustalanie linii szyji

Ciekawe jest to, że wielu specjalistów nie zgadza się co do linii szyi. Jedni twierdzą, że przebiega ona (patrząc w kierunku czoła) wzdłuż linii łączącej uszy. Sprawdzona jest zasada fryzjerska, że dolna część linii powinna znajdować się dwa metry nad krtanią. Inni uważają, że linia szyi powinna być wyznaczona z profilu twarzy. W celu wyznaczenia linii podbródka należy posłużyć się następującymi wskazówkami:

Narysuj krawędź podbródka łączącą uszy, szczękę i szyję. Zaczyna się ona przy jednym uchu i kończy przy drugim uchu po przejściu przez szyję, szczękę i kark.
Po narysowaniu linii podbródka czas na narysowanie linii policzków. W tym celu rysuje się drugą linię, która zaczyna się przy skroni i ciągnie się do poziomu bokobrodów. Na koniec rysuje się ją aż do podbródka.
Na koniec należy połączyć obie linie ze sobą. To połączenie może być zarówno zaokrąglone, jak i zaostrzone. Wybór odpowiedniego "łącznika" nie wynika jednak z położenia krawędzi brody, ale z kształtu i preferencji mężczyzny.
Uwagi: Przy określaniu linii między policzkami a brodą należy pamiętać o zasadzie symetrii. Jest to prosta i oczywista zasada, ale dla początkujących może być trudne zachowanie symetrycznej linii przy podbródku.

Efekty, cierpliwość, narzędzia

Do określenia linii brody potrzebna będzie cierpliwość i .... trochę zdrowego rozsądku. Zawsze możesz zostawić trochę więcej włosów na twarzy. W razie potrzeby możesz je usunąć. Każdy z czasem uczy się przycinać brodę w indywidualny sposób. Nie zawsze trzeba przestrzegać "zasady dwóch palców" przy przycinaniu naturalnego zarostu. Ważne jest, aby do przycinania brody używać tylko sprawdzonych narzędzi, takich jak trymer, nożyczki do brody (nie mylić lub z klasycznymi nożyczkami) oraz maszynka do golenia obszaru tuż pod zarostem.

Pierwszym krokiem w prawidłowym przycinaniu brody jest określenie linii szyi.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz