Piątek, 1 marca 2024

Odsiwianie, czyli jak naturalnie pozbyć się siwych włosów?

22 grudnia 2022

0

Siwienie włosów jest praktykowane od wielu dziesięcioleci. Jest to nieinwazyjny, bezpieczny i bardzo łatwy sposób na redukcję siwych włosów i odzyskanie młodzieńczego wyglądu. Profesjonalne kosmetyki na siwienie mogą zapewnić Ci naturalny wygląd i zdrowo wyglądające zamki.

Siwe włosy mogą dodać męskiego uroku. Często kojarzone są ze starzeniem się, utratą witalności i wigoru. Choć trendy się zmieniają i coraz więcej mężczyzn korzysta z usług kosmetycznych i fryzjerskich, koloryzacja wciąż jest zakazanym owocem. Często jesteśmy informowani przez presję społeczną i przekonania, że koloryzacja jest niemęska lub zbyt karykaturalna. Choć takie podejście jest kontrowersyjne, warto zasugerować inne skuteczne opcje, takie jak strzyżenie męskie. Wyjaśnimy, czym jest, jak działa i czego możemy się spodziewać.

Jak przyciemnić siwe włosy

Wiele osób zadaje sobie teraz pytanie: "Co z siwymi włosami?". Najpierw trzeba zdecydować, czy do pokrycia siwych włosów najlepsze będą metody naturalne czy kosmetyczne. Należą do nich odżywki, maski i płukanki, które zawierają pigmenty. Te metody nie są dobre dla długotrwałych efektów. Można je stosować w celu podkreślenia naturalnego koloru włosów, ale nie przyniosą oczekiwanych rezultatów. Widoczne i bardziej trwałe rezultaty dają dwie metody: farbowanie włosów i desizing. Zabiegi te wykorzystują różne składniki i dają różne rezultaty. Ostateczny zabieg, który wybierzemy, będzie zależał od pożądanych efektów.

Farby do włosów to preparaty bogate w barwniki. Wnikają one do wnętrza włosa i osadzają się w nim. Dzięki temu możemy błyskawicznie nadać naszym włosom taki kolor, jaki chcemy. Z kolei zabieg desizing nie farbuje włosów, ale przywraca im naturalny kolor. Środek desizingujący, znany również pod nazwą hair cover, zawiera prekursory melaniny. Ten naturalny pigment jest produkowany w organizmie i odpowiada za zabarwienie skóry i włosów. Ilość produkowanego pigmentu zmniejsza się wraz z wiekiem. Pod wpływem utleniania, prekursory zawarte w desquaterze łączą się z naturalnym barwnikiem do włosów tworząc pigmenty identyczne z naturalnymi. Stopniowo przywracają one kolor włosów.

Jak zdesaturować włosy?

Przycinanie włosów może trwać nawet kilka tygodni. Siwe włosy będą stopniowo znikać ze względu na sposób działania. Proces jest łatwy i szybki. Wystarczy równomiernie nałożyć produkt na włosy i poczekać aż wyschnie. Można to zrobić podczas mycia włosów, w zależności od koloru produktu do usuwania siwizny. Do dequamacji brody nadają się kosmetyki, które nie są drażniące. Nakładanie kosmetyku do brody nie wyrządzi krzywdy delikatnej skórze twarzy.

Czym różnią się męskie i damskie metody deilingu? Większość preparatów na siwienie jest uniwersalna i można je stosować na każdym rodzaju włosów, bez względu na stopień ich siwizny. Siwizna dla mężczyzn jest bardziej prosta, ponieważ nie zaleca się jej stosowania na włosach farbowanych. Siwienie jest procesem trwałym, który można powtarzać co kilka dni na odrostach. Choć można to zrobić w domu, bezpieczniej i łatwiej jest zlecić odsiwianie fryzjerowi. Nie chodzi tu tylko o wygodę, ale także o dobór kosmetyków. Nie wszystkie kosmetyki są równie skuteczne. Fryzjer użyje produktu najwyższej jakości i wybierze najlepszą formę: krem, żel czy piankę.

Jakie są skutki uboczne przerzedzenia włosów?

Przerzedzanie włosów może być świetną alternatywą dla koloryzacji. Jest łatwe w użyciu, nie tworzy nieatrakcyjnego efektu sztuczności i może znacznie zwiększyć pewność siebie. Jest też niemal pozbawiona wad, a oferuje sporo korzyści dla włosów. Po odchwaszczeniu

  • - Włosy są błyszczące, odżywione i dobrze ułożone
  • - Można zmniejszyć łupież i podrażnienia skóry głowy
  • - Nie blakną pod wpływem promieni słonecznych i częstego mycia
  • - Włosy nie są suche, nie łamią się i nie są zniszczone

Można powiedzieć, że skorzystają z niej mężczyźni w każdym wieku, którym zależy na prywatności, dyskrecji i komforcie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz