Piątek, 1 marca 2024

Praca jako barber – ile zarabia barber?

25 czerwca 2023

0

Coraz więcej mężczyzn dba o swoją urodę i korzysta z rozmaitych zabiegów pielęgnacyjnych. Zabiegom tym mogą poddać się nie tylko w klasycznych salonach kosmetycznych, ale także w salonach barberskich. Zaczęły one powstawać w naszym kraju stosunkowo niedawno, szybko jednak zyskały popularność wśród wielu mężczyzn. Popularność usług świadczonych przez barberów sprawiła, że przybywa osób, które chcą wykonywać ten zawód. W jaki sposób zdobyć odpowiednie kwalifikacje i ile zarabia barber – to pytania, które od pewnego czasu zadaje mnóstwo osób.

Kim jest barber?

Barber to osoba, która zajmuje się przede wszystkim pielęgnacją brody. Do zakładu barberskiego udają się więc brodacze, którym zależy na tym, aby ich broda była pięknie przystrzyżona i ułożona. Barber może zajmować się nie tylko pielęgnacją zarostu. Zajmuje się również goleniem oraz strzyżeniem mężczyzn. Musi więc posiadać rozległą wiedzę na temat technik strzyżenia i sposobów pielęgnacji zarówno włosów, jak i wąsów oraz brody. Dzięki rozległej wiedzy i doświadczeniu barber może zaproponować klientowi stylistykę, która spełni wszystkie jego wymagania. Wszyscy wychodzący z salonu barberskiego klienci powinni być w pełni zadowoleni ze swojego wyglądu.

Jak zdobyć umiejętności barbera?

Jeśli chcesz pracować jako barber, musisz zdobyć odpowiednie kwalifikacje. Możliwości ich zdobycia masz różne. Możesz zdecydować się na ukończenie szkoły fryzjerskiej albo odbyć specjalny kurs. Opcja druga wybierana jest naprawdę często, gdyż pozwala zostać barberem nie tylko osobom w bardzo młodym wieku. Kursy barberskie organizowane są najczęściej przez doświadczonych, cieszących się ogromnym uznaniem w branży barberów. Przekazują oni posiadaną przez siebie wiedzę w przystępny sposób, co oznacza, że z takiego kursu odniesiesz wiele korzyści. Po ukończeniu kursu otrzymasz certyfikat, które pozwoli Ci na aplikowanie o pracę w salonie barberskim, będziesz też mógł otworzyć własny salon.  Aby zostać barberem, nie wystarczy posiadać tylko wiedzę teoretyczną, w tym zawodzie istotna jest także praktyka – swoje umiejętności musisz doskonalić nie tylko wykonując swoją pracę, ale także biorąc udział w szkoleniach. Jeśli chcesz mieć dużo zadowolonych klientów, musisz uważnie śledzić trendy. Moda stale się zmienia, jeżeli nie będziesz znać najbardziej nowości, szybko zaczniesz tracić klientów.

Barber

Jakie wymagania trzeba spełnić, aby zostać barberem?

Na kurs barberski może zapisać się każdy, mimo to nie wszyscy kursanci zostaną w pełni profesjonalnymi barberami. Z uwagi na to, że praca barbera wykonywana jest na stojąco, chcąc nim zostać musisz posiadać dobry stan zdrowi, nie możesz cierpieć między innymi na problemy z kręgosłupem. Musisz też być osobą dokładną i staranną. Twoim dodatkowym atutem będą zdolności manualne, dzięki którym strzyżenie i układanie włosów oraz zarostu przyjdzie Ci z łatwością. Oprócz tego przydatne są umiejętności interpersonalne, w tym łatwość w nawiązywaniu relacji z innymi osobami. Przyda Ci się także odporność na stres – praca z klientami nie zawsze będzie łatwa i przyjemna.

Na jakie zarobki może liczyć barber?

Wiesz już, jak zostać barberem, z pewnością więc interesuje Cię też to, ile zarabia barber. Zarobki barberów są bardzo zróżnicowane, a na ich wysokość wpływa wiele czynników. To, ile zarobisz będzie zależeć między innymi od lokalizacji salonu berberskiego, opinii korzystających z Twoich usług klientów oraz posiadanego przez Ciebie doświadczenia. W zawodzie barbera minimalne wynagrodzenie brutto wynosi trzy tysiące pięćset złotych – do ręki otrzymasz więc dwa tysiące siedemset złotych. Średnie zarobki brutto plasują się na poziomie pięciu tysięcy złotych. Po odliczeniu wszystkich składek, Twoje wynagrodzenie będzie wynosiło trzy tysiące sześćset sześćdziesiąt złotych. Jeżeli Twój salon znajduje się w dobrej lokalizacji, jeśli masz duże doświadczenie, możesz zarobić nawet dziesięć tysięcy brutto – kwota netto, a więc ta do ręki w tym przypadku wyniesie sześć tysięcy dziewięćset trzydzieści siedem złotych.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz