Piątek, 1 marca 2024

Przewodnik dla nowych fryzjerów, jak opanować czyste cieniowanie

10 sierpnia 2023

0

Czy wiesz, że mężczyźni powinni obcinać włosy co dwa do trzech tygodni? Jeśli jesteś fryzjerem, wiesz, że tak właśnie jest.

Poprawa umiejętności strzyżenia pomoże ci niezależnie od tego, czy próbujesz rozszerzyć swoją działalność w zakresie pielęgnacji męskiej, czy po prostu chcesz czuć się bardziej komfortowo podczas korzystania z maszynki do strzyżenia.

Aby pomóc Ci rozwinąć swoje talenty fryzjerskie, zebraliśmy niektóre z najlepszych porad dotyczących pracy z linią, blendowania i blaknięcia od najlepszych edukatorów i wpływowych osób. Kontynuuj czytanie tego artykułu, aby dowiedzieć się, jak opanować czyste blaknięcie!

Powszechne sposoby blaknięcia

Cieniowanie w dół od czubka głowy zapewnia dobrą mieszankę, ale użycie tej metody utrudnia zrównoważenie cięcia i uzyskanie różnych cieniowań. Należy jednak stosować metodę od góry do dołu, aby pozbyć się zauważalnych linii u mężczyzn z cienkimi włosami podczas pracy.

Równowaga jest osiągana, a akumulacja może być kontrolowana przez blaknięcie od dołu do góry. Aby uzyskać lepsze wykończenie, działa to fantastycznie na grubych lub etnicznych włosach.

Większość fryzjerów preferuje pracę od środka głowy, a następnie na zewnątrz, ponieważ tworzy to wizualną mapę drogową, nawet jeśli technicznie generuje to bardziej zwężenie niż blaknięcie. Ustaw linię wagi i kształt w żądanym miejscu na środku, a następnie mieszaj w górę i w dół.

Określanie linii zaniku

Zawsze ustalaj linię blaknięcia przed wykonaniem innych czynności. Do jej "wyciągnięcia" można użyć golarki. Można to zrobić, aby upewnić się, że fade ma taką samą wysokość po obu stronach.

Po ustaleniu linii blaknięcia włosów, użyj jednej ręki do przytrzymania maszynki do strzyżenia z kciukiem na górze i dwoma palcami z tyłu, aby móc poruszać nią płynnym ruchem w kształcie litery C. Jeszcze trochę pracy i jesteś na najlepszej drodze do uzyskania bombowej fryzury!

Techniki blendowania

Zalecamy użycie małej szczotki do zintegrowania włosów z maszynką do strzyżenia, gdy klient ma niechętne do współpracy włosy (takie jak rosnące na boki). Szczotka z miękkim włosiem, w przeciwieństwie do grzebienia, jest bardziej relaksująca dla klienta i jest wystarczająco mała, aby zebrać wszystkie cienkie włosy, których maszynki do strzyżenia nie są w stanie wyrównać.

Pamiętaj, że "szczotkowanie to blendowanie", co sprawi, że wszelkie niedoskonałości będą łatwiejsze do zauważenia.

Blaknięcie zarostu

Cieniowanie nie jest zarezerwowane tylko dla włosów klienta. Jeśli twój klient ma brodę, konieczne jest również jej blendowanie.

Użyj najkrótszej długości włosów przy górnej części ucha jako punktu odniesienia dla prostego blaknięcia brody. Nie blenduj poza środkiem ucha.

Możesz obniżyć przejście, aby uzyskać bardziej dramatyczny efekt, ale pamiętaj, aby najpierw omówić to z klientem!

Opanuj sztukę czystego strzyżenia dzięki tym wskazówkom

Każdy kształt twarzy i rodzaj włosów wygląda fantastycznie z fade. Wydaje się, że są one trudne do wykonania ze względu na płynne przejście od długich do krótkich włosów, ale jeśli zastosujesz się do tych wskazówek, będziesz w stanie opanować sztukę czystego blaknięcia.

Myślisz o karierze profesjonalnego fryzjera? Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o programach Bucker Barber School!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz