Piątek, 1 marca 2024

Side Part - klasyczna fryzura z przedziałkiem

2 grudnia 2022

0

Od co najmniej 200 lat fryzura z przedziałkiem cieszy się popularnością. Jest to uniwersalna, łatwa do ułożenia fryzura, którą fryzjerzy uwielbiają ze względu na jej uniwersalność i ponadczasowość.
Jej wybór stylu i wiek nie jest ważnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji. Jest uniwersalnie kompatybilna.

NAZWA

Dwa angielskie słowa, PART i SIDE, oznaczają zarówno "dokonać rozstania", "rozdzielić", jak i "rozstać się". Należy zauważyć, że PART w amerykańskim angielskim oznacza również "rozstanie", natomiast PART w brytyjskim angielskim będzie określane jako PARTING.

SHAPE

Ta fryzura ma klasyczny kształt z prostymi liniami, najczęściej pod kątem 90 stopni do głowy. Charakteryzuje się również przedziałkiem, który dzieli włosy na dwie części oraz wydłużoną grzywką.

BOKI

Mogą mieć różną długość w zależności od preferencji klientki lub pomysłów fryzjera, ale ważne jest ich cieniowanie.

  • SKIN FADE PART - Kiedy boki są cieniowane od podstaw.
  • FADED PART - Kiedy boki są wycieniowane, ale nie z nieco większej odległości
  • LOW FADE PART - Gdy cięcie opiera się na niskim cieniowaniu od zera i przebiega wzdłuż konturu.
  • TAPER SIDE PART - Gdy stosujemy TAPERSHADING, jest to technika cieniowania, która wykorzystuje zero na bokach oparzeń i z tyłu głowy.
  • IDEALNA CZĘŚĆ DŁUGA TRIM - Kiedy boki są dłuższe.

TOP

Ta fryzura jest uniwersalna. Koronną część włosów można ściąć na dowolną długość, od bardzo krótkich do bardzo długich.
Klasyczną wersją tej fryzury jest zaczesanie włosów na prosto po bokach lub do tyłu. Istnieje jednak również wersja zwana MESS, czyli "mess, disorder". Włosy można ułożyć luźniej, stosując inne produkty do stylizacji.

SIDE PARTY

Jest to główny element fryzury Side Part. Może znajdować się zarówno po prawej, jak i po lewej stronie, a jego właściwe umiejscowienie będzie determinowało wzrost włosów. Co to właściwie znaczy? Ważne jest, aby zwrócić uwagę na to, jak rosną włosy podczas wydzielania miejsca, w którym występuje przedziałek. Robi się to patrząc na tylne wąsiska. Jeśli włosy rosną w prawo, możliwe, że przedziałek znajduje się po lewej stronie. Jeśli rosną w prawo, przedziałek powinien znajdować się po ich przeciwnej stronie. Jeśli zauważysz niesforne włoski na grzywce, może to zmienić sytuację. Jeśli spowodują one, że grzywka będzie oklapnięta, odpowiednio dopasujemy przedziałek.

Jeśli masz problem z odnalezieniem przedziałka w codziennym modelowaniu, może się okazać, że fryzjer umieścił go w złym miejscu. Jest to dość częste zjawisko. W większości przypadków przedziałki pojawiają się naturalnie. Sztuką jest być tego świadomym i stosować naturalny przedziałek podczas cięcia. Czasami włosy rosną w sposób niekontrolowany, co uniemożliwia dwukrotne cięcie w tym samym miejscu. W zależności od sytuacji, zalecam klientkom albo zaprzestanie przedziałków, albo tylko przedziałek.

PRZEDZIAŁEK - PODCINAĆ / NIE PODCINAĆ

Nie robię tego lub robię to tylko wtedy, gdy klientka o to poprosi. Wspaniały efekt wygładzenia i ścięcia przedziałka jest tymczasowy. Utrzymuje się tylko przez tydzień. Włosy szybko odrastają i nie ma po nich śladu. W rzeczywistości odrastające włosy wystają, a przedziałek staje się mikro-irokiem. Jeśli klientka ma krótką fryzurę, mogę jej powiedzieć, że w ciągu miesiąca będę w stanie zakryć odrastający przedziałek. Jeśli włosy są dłuższe, staram się przekonać je, że cięcie nie jest najlepszym rozwiązaniem.

DROBIAZGI

Grzywka jest zazwyczaj dłuższa niż reszta włosów w koronie. Ten sposób cięcia pozwala nam ją wywinąć i dobrze wymodelować.

Nie musi być ułożona w określony sposób. Można ją zaczesać na bok, wywinąć do góry i puścić luźno, by opadała na czoło.

SUSZENIE

Wszystko zależy od tego, jaką chcesz mieć fryzurę, ale ważne jest, by zacząć od ułożenia włosów we właściwym miejscu. Można to zrobić na włosach mokrych lub osuszonych ręcznikiem. W tym miejscu najlepszym narzędziem jest grzebień. Nie jest to miejsce na szczotkę.

Gładką fryzurę uzyskasz za pomocą suszarki, np. Uppercut Quiff Roller. Ułóż włosy na bok lub do tyłu. Skup się na grzywce i dodaj włosom objętości, kierując strumień powietrza w stronę nasady.

Efekt MESS możesz osiągnąć robiąc to samo, ale podczas suszenia włosów nadaj im dużo więcej objętości i rozjaśnienia. Użyj odpowiednich produktów do stylizacji, aby uzyskać efekt końcowy.

Pre-stylery to kosmetyki, które można stosować do stylizacji włosów podczas suszenia ich suszarką. Chronią one włosy przed ciepłem suszenia i pozwalają na opanowanie ich od samego początku. Największą popularnością cieszy się Reuzel Grooming Tonic.

GROOMING

Odpowiedni produkt zadecyduje o ostatecznym wyglądzie i kształcie fryzury.

FRYZURA GŁADKA BŁYSZCZĄCA

Pomady wodne o błyszczącym wykończeniu są najlepsze, jeśli zależy Ci na takim efekcie. Pamiętaj, że siła każdej pomady będzie zależała od rodzaju i gęstości włosów.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz