Piątek, 1 marca 2024

Fotel barberski kluczem do stworzenia salonu w męskim charakterze

1 stycznia 2023

0

100% mężczyzna od zawsze preferował dłuższe brody i krótsze zarosty. Ponieważ wracają one do mody, coraz więcej salonów fryzjerskich staje się Barber Shopami. Jest to miejsce, w którym mężczyźni mogą pielęgnować swoje brody i zlecić to profesjonalistom. Ważne jest, aby przy tworzeniu męskiego salonu zwrócić uwagę na każdy szczegół. Barber nie powinien wyglądać jak salon dla kobiet. W tym wnętrzu powinny dominować ciemne kolory, skórzana tapicerka, kamień, drewno i metal na ścianach.

Musimy zadbać o każdy szczegół, aby stworzyć odpowiednią atmosferę w naszych salonach. Jednak jednym z najważniejszych elementów każdego salonu fryzjerskiego jest fotel. Fotel do barbershopu będzie inny niż ten, który nadaje się do salonów glamour. Jakie cechy powinien on posiadać? I na jakie kryteria powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego fotela fryzjerskiego?

Pompa i podstawa

To dwie kluczowe kwestie przy wyborze fotela. Ważne jest, aby fryzjer mógł regulować wysokość krzesła, gdy klient na nim siedzi. Najlepszą opcją jest pompa hydrauliczna. Jest to opcja funkcjonalna i trwała.

Podstawa fotela to również jego podstawa. Musi podtrzymywać cały ciężar i być stabilna. Na rynku istnieje wiele opcji podstaw pięcioramiennych. Mogą być kwadratowe lub okrągłe i występować w formie dysku. Pierwsza z tych opcji jest najtańsza i najlżejsza, ale są one również mniej stabilne. Płaskie podstawy są lepszym wyborem, ponieważ klientami fryzjerów są zazwyczaj mężczyźni, którzy ważą więcej niż kobiety. Równie ważna jak stabilność jest nośność fotela. Rama powinna być wykonana z mocnego, wysokiej jakości metalu.

Okładziny

Najlepiej sprawdzą się ciemne, męskie kolory, które sprawią, że fotel fryzjerski wkomponuje się w wystrój przestrzeni. Naszymi kolorami przewodnimi powinny być głęboka czerń, brązy i granaty, a także szarości i bordo. Sanepid wymaga, aby do wykonania fotela używać skóry ekologicznej (lub skaju). Jest ona odporna na zabrudzenia i w razie potrzeby można ją łatwo wyczyścić. Tapicerka powinna być miękka i wygodna. Powinna być też odpowiednio wyprofilowana na podłokietnikach, oparciu i siedzisku. Na rynku istnieje wiele opcji kolorów i wzorów ekoskóry, dzięki czemu łatwo stworzyć rock and rollowy lub luksusowy salon.

Funkcjonalność

Stabilność i komfort to najważniejsze funkcje fotela fryzjerskiego. Dobrym pomysłem jest posiadanie regulowanego kąta oparcia, podnóżka czy wysuwanego zagłówka. Preferowane jest półleżenie, aby fryzjer mógł łatwo sięgnąć do zarostu czy ścierniska klienta. Możliwe jest również obracanie foteli wokół własnej osi, co ułatwia i przyspiesza wykonanie fryzury.

Ayala to najchętniej wybierany producent foteli barberskich. Oferują oni sprzęt w różnych przedziałach cenowych. Albo Italpro, które ma duże fotele z charakterem i elementami imitacji drewna. Meble fryzjerskie Bellardo i Activ to inwestycja na długie lata, która będzie nie tylko funkcjonalna, ale także stworzy odpowiedni klimat w salonie.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz