Piątek, 1 marca 2024

Jakie biurko kosmetyczne kupić?

10 grudnia 2022

0

Prowadzenie salonu kosmetycznego to ciekawy sposób na biznes. To jednak będą czekały na was zupełnie nowe wyzwania, w tym właśnie rejestracja działalności gospodarczej czy wyposażenie nowo powstałego lokalu w meble kosmetyczne. My jednak pragniemy skupić się na tej drugiej kwestii! W niniejszym poradniku dowiecie się, jakie biurko kosmetyczne warto kupić i czym kierować się przy jego ostatecznym wyborze. Zobaczcie koniecznie!

Meble do salonu kosmetycznego – to warto wiedzieć

Aranżacja salonu kosmetycznego to wbrew pozorom nie taka prosta sprawa. Wówczas należy kierować się nie tylko potrzebami stylistki paznokci, lecz także potencjalnych klientów. Chodzi przede wszystkim o to, aby wybrane przez was biurko kosmetyczne spełniało swe podstawowe funkcje, a jednocześnie zostało dopasowane do panującej wewnątrz stylistyki. Wysokiej jakości biurko do salonu kosmetycznego ma za zadanie ułatwić świadczenie profesjonalnych usług i zapewnić klientom poczucie komfortu. Kierując się tymi właśnie aspektami, nie powinniście mieć większych trudności przy ostatecznym wyborze. Jakie biurko kosmetyczne sprawdzi się zatem najlepiej w waszym salonie?

Biurko kosmetyczne a materiał wykonania

Zachowanie najwyższego poziomu higieny w salonie kosmetycznym to absolutna konieczność. Dlaczego o tym wspominamy? Urządzając salon kosmetyczny, należy zwrócić szczególną uwagę na materiał wykonania wybranych mebli oraz urządzeń. Biurko w salonie beauty powinno być wykonane z materiałów odpornych na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne, tym samym być łatwe w utrzymaniu. Zrezygnujcie już na starcie z biurka wykonanego z niskiej jakości materiałów, które pochłaniają pył oraz wilgoć. Rozwiązanie to z pewnością nie zda egzaminu. Gwarantujemy!

Jakie wymiary powinno mieć biurko kosmetyczne?

Dobre biurko kosmetyczne powinno być odpowiedzią na potrzeby pracowników i klientów. Co za tym idzie? Parametry, takie jak szerokość czy wysokość mają bowiem niebagatelne znaczenie! I choć większość dostępnych na rynku rozwiązań daje nam możliwość regulacji wysokości, sprawa może co nieco się skomplikować, gdy zwrócimy uwagę na szerokość biurka. Otóż każde biurko kosmetyczne powinno zapewniać waszym pracownikom przestrzeń do wykonywania codziennych obowiązków. To jednak nie może ona być zbyt duża! W innym razie sięgnięcie po dłoń klientki może okazać się dość uciążliwe, a przecież nie o to chodzi… Przed zakupem konkretnego rozwiązania sprawdźcie, czy szerokość jest odpowiednia poprzez wyciągnięcie rąk tak, jak robią to stylistki paznokci każdego dnia.

Biurko kosmetyczne z szufladami

Skoro już mowa o biurku kosmetycznym, nie sposób nie wspomnieć o kwestii, jaką są dodatkowe szuflady. Stanowią one podstawowy element wyposażenia, bez którego po prostu się nie obejdzie! Wybrane przez was biurko kosmetyczne powinno ułatwiać wykonywanie manicure, a zarazem być kompaktowe. Kilka pojemnych szuflad to absolutna konieczność! Stanowczo wam odradzamy zakup modelu imitującego klasyczny blat. Rozwiązanie tego typu zdecydowanie nie sprawdzi się w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Niech zatem nie zabraknie dwóch czy trzech szuflad, w których będą przechowywane akcesoria do wykonania manicure hybrydowego czy manicure żelowego. Co więcej, warto również wziąć pod uwagę biurko kosmetyczne ze specjalnym otworem na kable. Wówczas problem poplątanych kabli zniknie raz na zawsze!

Biurko kosmetyczne z pochłaniaczem pyłu – czy warto?

Tak, tak i jeszcze raz tak! Pochłaniacz pyłu powinien znaleźć się w każdym salonie kosmetycznym. To fakt! Urządzenie to ma za zadanie zapewnić higienę w miejscu pracy oraz ochronić waszych pracowników i klientki przed szkodliwymi pyłami czy zanieczyszczeniami. Choć pochłaniacz pyłu możecie śmiało zakupić jako osobne urządzenia, świetnym rozwiązaniem może okazać się biurko ze wbudowanym już pochłaniaczem. Koszt biurka kosmetycznego z pochłaniaczem pyłu będzie oczywiście wyższy… Niemniej jednak pozwoli wam wygenerować dodatkową przestrzeń w miejscu pracy. Czego bowiem chcieć więcej? No właśnie!

Pamiętajcie, by przed zakupem konkretnego modelu zastanowić się, jakie są tak naprawdę wasze potrzeby i możliwości!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz