Piątek, 1 marca 2024

Urządzamy stanowisko barberskie

18 grudnia 2022

0

Tylko dla mężczyzn! Duże konsole, stylowe skórzane fotele, przytulne wnętrze w brązach i szarościach - czy istnieje bardziej męskie otoczenie? Mężczyźni siedzą na kanapie i komentują najnowszy mecz piłkarski. Mężczyzna siedzi na fotelu fryzjerskim, popijając filiżankę kawy lub szklankę whisky, podczas gdy wprawna maszynka obcina mu włosy. To barbershop dla panów, szczególnie tych z brodą, którzy chcą zadbać o swój wygląd skupiając się na swoich włosach i brodzie.
Otwierając salon fryzjerski możesz poszerzyć zakres swoich usług, nawet jeśli do tej pory prowadziłeś salon tylko dla kobiet.

Czy w Twojej okolicy istnieje barbershop?

Współcześni fryzjerzy wzorują się na amerykańskich barbershopach, nawet tych z lat 50. Barbershop jest tylko dla panów, którzy są bardziej świadomi swojego wyglądu. Niektórzy mężczyźni mogą płacić za strzyżenie czy zarost więcej niż kobiety. Jest to jeden z powodów, dla których ten biznes się opłaca. Mężczyźni szukają profesjonalnej pomocy w utrzymaniu swojego zarostu. Klient męski jest znacznie bardziej wymagający niż płeć piękna. Oczekuje profesjonalnej obsługi, nawet jeśli może go to więcej kosztować. Na tego typu usługi jest duże zapotrzebowanie, a salon fryzjerski to inwestycja, która przyniesie duży zwrot z inwestycji.

Brzytwa i nożyczki fryzjerskie w dłoni - stanowisko fryzjerskie bez (nie) podstawowego wyposażenia.

Myślisz o tym, aby w swoim salonie mieć barber shop? To świetny pomysł i świetny moment, by zadbać o jego wyposażenie. Powinieneś wybrać wygodny fotel barberski, który będzie stabilny i komfortowy. Powinien on mieć również możliwość regulacji wysokości i pozycji. Musisz zadbać o to, aby Twój klient miał komfort podczas golenia. Dla wielu osób barbershop jest tym samym, co salon kosmetyczny dla kobiet. Ważny jest również podnóżek na stanowisku fryzjerskim. Wpływa to nie tylko na Twój komfort, ale również na komfort Twojego klienta.
Na stanowisku fryzjerskim musi znaleźć się konsola z umywalką i krzesłem. Dzięki temu będzie można umyć włosy i brodę. Przydatne są również szafki, w których można przechowywać produkty pielęgnacyjne, akcesoria fryzjerskie oraz ręczniki.

A teraz najważniejsze: twój sprzęt. Niezbędna jest brzytwa fryzjerska, która może być używana zamiennie i ma szerokie możliwości regulacji. Brzytwa barberska musi być mocna i działać na silniku wirnikowym, jak np. maszynki do strzyżenia Horstator Piccolo55. Atrybutem barbera, w mojej opinii, jest brzytwa do golenia. Jak najbardziej warto ją mieć. Twoje stanowisko barberskie powinno być również wyposażone w grzebienie lub szczotki, w tym takie do golenia, nożyczki, a także do brody.

Tylko dla panów: Kosmetyki

Potrzebujesz produktów do pielęgnacji męskiego zarostu. Twoi klienci oczekują czegoś więcej niż zwykłego przycięcia brody. Barbershopy muszą oferować coś więcej, miejsce, w którym panowie mogą uzyskać profesjonalne porady i usługi. Możesz również uzupełnić swój barbershop o produkty pielęgnacyjne, które nie tylko upiększą włosy i brodę, ale również pomogą wzmocnić zarost i poprawić jego kondycję. Szampon, odżywka, olejek i balsam do brody to najważniejsze produkty dla męskich włosów. Naszą rekomendacją jest seria Artistique Male Co. Doskonałym uzupełnieniem usługi są aromatyczne olejki i relaksujący masaż. Każda wizyta klienta powinna być rytuałem pielęgnacyjnym.

W salonie fryzjerskim nie dziwi już stanowisko barbera. Więcej jest miejsc dla kobiet i mężczyzn. Jeśli jesteś fryzjerem damskim lub męskim i posiadasz salon, ale nie ma w nim stanowiska barberskiego, to potraktuj instalację takiego "kąta" jako kolejny cel w swoim rozwoju.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz