Piątek, 1 marca 2024

Jak dopasować brodę do kształtu twarzy?

18 września 2023

0

Brody opanowują Amerykę! 33% amerykańskich mężczyzn ma zarost na twarzy, a większość z nich ma brodę.

Broda może pomóc wyróżnić się w miejscu pracy i przyciągnąć wielu różnych ludzi. Ale nie możesz po prostu pozwolić swojej brodzie rosnąć. Musisz podjąć kroki w celu stylizacji brody, w tym dowiedzieć się, jak ją kształtować.

Co decyduje o kształcie brody? Jak dopasować brodę do innych cech? Jakich narzędzi używać do pielęgnacji brody?

Odpowiedz na te pytania, a w mgnieniu oka stworzysz idealną brodę. Oto krótki przewodnik.

Przyjrzyj się swojemu kształtowi twarzy

Najlepsze kształty brody współgrają z najlepszymi kształtami twarzy. Możesz mieć dowolny kształt twarzy, ale musisz zidentyfikować swój kształt twarzy, a następnie dopasować do niego brodę.

Przyjrzyj się swojej twarzy i narysuj jej kontur w lustrze. Przyjrzyj się umiejscowieniu kości policzkowych i linii szczęki, ale także zwróć uwagę na to, gdzie znajdują się oczy i usta.

Twarz może nie być idealnie dopasowana do określonego kształtu. Poduszki tłuszczowe na policzkach mogą rozciągać rysy twarzy. Postaraj się uzyskać ogólny obraz kształtu twarzy.

Jeśli masz trójkątną twarz lub twarz z ostrym podbródkiem, możesz zapuścić pełne wąsy i użyć zarostu, aby zrównoważyć podbródek. Jeśli masz okrągłą twarz, możesz zapuścić pełną brodę z krótkimi bokami, aby twarz wydawała się dłuższa. Jeśli masz prostokątną twarz, możesz stworzyć okrągłą brodę z miękkimi kątami, aby twarz wydawała się pełniejsza.

Znajdź odpowiednie narzędzia

Do czesania zarostu z dala od twarzy należy używać grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami. Dzięki temu broda będzie bardziej puszysta i łatwiejsza w utrzymaniu. Użyj grzebienia, aby głaskać włosy na zewnątrz, przesuwając się w dół twarzy.

Jeśli musisz przyciąć brodę, powinieneś użyć maszynki do strzyżenia i pary tępych nożyczek do pielęgnacji. Postępuj zgodnie ze wskazówkami dotyczącymi czyszczenia maszynki do strzyżenia, takimi jak czyszczenie jej co wieczór, aby nie rozrzucać martwych włosów po twarzy. Nożyczek można również używać do obcinania odstających włosów na policzkach i szyi.

Aby utrzymać włosy na miejscu przez cały dzień, możesz użyć olejku do brody. Wetrzyj odrobinę w końcówki brody i uważaj, aby olejek nie dostał się pomiędzy włoski. Gdy chcesz umyć włosy, możesz spienić brodę szamponem.

Dowiedz się, jak kształtować brodę

Brodę można błyskawicznie dopasować do kształtu twarzy. Musisz dowiedzieć się, jaki kształt ma twoja twarz, a następnie manipulować brodą, aby zrównoważyć jej rysy. Wąsy mogą zrównoważyć podbródek, a długie włosy mogą zrównoważyć długą twarz.

Do pielęgnacji brody można używać grzebienia, maszynki do strzyżenia i nożyczek. Nałóż olejek do brody i szampon, aby kształt brody pozostał spójny przez cały dzień.

Kształtowanie brody to kluczowa umiejętność dla barberów. Buckner Barber School pozwala barberom doskonalić swoje umiejętności. Skontaktuj się z nami już dziś.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz