Piątek, 1 marca 2024

Długie włosy u faceta - hit nadchodzącego lata?

10 stycznia 2023

0

Klasyczne fryzury inspirowane latami 50. zdominowały ostatnie lata. Były gładkie, błyszczące i zadbane. Mężczyźni w końcu zdają sobie sprawę, że zadbane włosy to część wizerunku. Strzyżenie na żołnierza (jedna długość) nie jest jedyną opcją. Ten nowy trend przyniósł boom na fryzjerstwo, ponieważ te nowe style musiały być utrzymane.

Od ponad roku widać, że męskie fryzury bardzo się zmieniają w porównaniu z dotychczasowymi. Coraz częściej mężczyźni porzucają proste fryzury i decydują się na fryzury w stylu messy. W języku angielskim powstało słowo mess. Doskonałym określeniem na to, co w dzisiejszych czasach wywołują klienci barber shopów, jest kontrolowany bałagan.

Za zmianą cięcia poszła zmiana kosmetyków do stylizacji. Mężczyźni odeszli od ciężkich pomad woskowych i błyszczących produktów wodnych. Teraz stosują lżejsze matowe pomady, które można nakładać bezpośrednio palcami.

Kiedy obserwowałam te zmiany, było jasne, że czeka nas kolejna era długich włosów. I oto jesteśmy świadkami powrotu do długich włosów.
Zarówno nowoczesny mężczyzna jak i nowoczesna kobieta wiedzą, że dni są zbyt krótkie. Rodzina, praca, siłownia czy inna aktywność fizyczna, wyjścia, podróże i tak dalej. Te czynności pochłaniają tak wiele czasu, że trudno jest myśleć o włosach ciesząc się wszystkimi emocjami.

Postępujące zmiany społeczne sprawiły, że duże korporacje i firmy zrezygnowały ze ścisłych wytycznych "dress code". W ciągu ostatnich kilku lat, niegdyś niedopuszczalne brody stały się akceptowalne, a długie włosy nie są już wykroczeniem.

Wydaje mi się, że wzrost włosów jest wynikiem naszej potrzeby uzyskania większego luzu od otaczającego nas świata. Choć fryzjerzy zawsze będą pamiętać o wyśmiewanych i wyszydzanych kucykach i samurajach, to myślę, że mężczyźni powinni zrozumieć, że ja uwielbiam długie włosy i najczęściej je ścinam.

Przypominam tym, którzy rozważają zapuszczenie włosów, że długie włosy muszą być stylizowane i pielęgnowane. Nie chcesz przecież, by Twoje włosy wyglądały jak włóczęga po długiej podróży. Mam kilka wskazówek, jak utrzymać zdrowe i świeże włosy.

SZAMPONY I ODŻYWKI

Jestem zdecydowaną przeciwniczką szamponów i odżywek typu "jedenaście w jednym". Każdy kosmetyk powinien być starannie dobrany. Pielęgnacja włosów różni się od pielęgnacji ciała i brody.

W ostatnich latach dominowały klasyczne fryzury inspirowane latami 50. Były one gładkie, lśniące i zadbane. Mężczyźni w końcu zdają sobie sprawę, że zadbane włosy mogą kreować wizerunek. Fryzura żołnierska (jedna długość) to nie jedyna opcja. Ten nowy trend przyniósł boom na fryzjerstwo, ponieważ te nowe style musiały być utrzymane.

Od ponad roku widać, że męskie fryzury bardzo się zmieniają w porównaniu z dotychczasowymi. Coraz częściej mężczyźni porzucają proste fryzury i decydują się na fryzury w stylu messy. W języku angielskim powstało słowo mess. Doskonałym określeniem na to, co w dzisiejszych czasach wywołują klienci barber shopów, jest kontrolowany bałagan.

Za zmianą cięcia poszła zmiana kosmetyków do stylizacji. Mężczyźni odeszli od ciężkich pomad woskowych i błyszczących produktów wodnych. Teraz stosują lżejsze matowe pomady, które można nakładać bezpośrednio palcami.

Kiedy obserwowałam te zmiany, było jasne, że czeka nas kolejna era długich włosów. I oto jesteśmy świadkami powrotu do długości.
Zarówno nowoczesny mężczyzna jak i nowoczesna kobieta wiedzą, że dni są zbyt krótkie. Rodzina, praca, siłownia czy jakakolwiek inna aktywność fizyczna, wyjścia, podróże i tak dalej. Te czynności pochłaniają tak wiele czasu, że trudno jest myśleć o włosach, ciesząc się wszystkimi emocjami.

Postępujące zmiany społeczne sprawiły, że duże korporacje i firmy zrezygnowały ze ścisłych wytycznych dotyczących wyglądu lub ścisłego "dress code". W ciągu ostatnich kilku lat, niegdyś niedopuszczalne brody stały się akceptowalne, a długie włosy nie są już wykroczeniem.

Uważam, że zapuszczanie włosów wynika z naszej potrzeby bycia bardziej zrelaksowanym i zdystansowanym do otaczającego nas świata. Choć fryzjerzy zawsze będą pamiętać o wyśmiewanych i wyszydzanych kucykach i samurajach, to myślę, że mężczyźni muszą zrozumieć, że ja uwielbiam długie włosy i najczęściej je ścinam.

Chcę jednak przypomnieć wszystkim, którzy zapuszczają włosy, że długie włosy trzeba stylizować i przede wszystkim o nie dbać. Nie chcesz przecież, aby Twoje włosy wyglądały jak włóczęga po długiej podróży. Mam kilka wskazówek, jak utrzymać zdrowe i świeżo wyglądające włosy.

SURFER

Surferzy to rzadka grupa mężczyzn, do których wzdychają niemal wszystkie kobiety. Są opaleni, owiewani wiatrem i mają jasne, poplamione solą morską włosy, które są idealnym wyglądem dla wielu kobiet. Jak uczynić z siebie obiekt pożądany. Możesz surfować, ale co jeśli twoje ciało nie jest w stanie dotrzeć na piękne tropikalne plaże? Możesz wypróbować duszną fryzurę. Sól morska jest tym, co sprawia, że włosy surferów wyglądają tak dobrze zaraz po wyjściu z wody. Firmy kosmetyczne szybko odkryły przyczynę i zaczęły produkować kosmetyki z tą solą.

GRASZ NA NATURALNOŚCI?

Masz dość układania włosów i nie chcesz używać żadnych kosmetyków do stylizacji? A może jesteś naturalistką? Rozumiem cię. Nie uważam, że powinnaś zmieniać swój styl życia. Naturalne włosy potrzebują dobrego cięcia. Możesz zrezygnować z kosmetyków do modelowania, ale nadal musisz je pielęgnować. Twoje włosy powinny być odpowiednio odżywione i nawilżone. Naturalne włosy wyglądają najlepiej, gdy są lśniące i zdrowe.

ELASTYKA DO WŁOSÓW

Och, moja wieczna zmora! Walczę z nią i walczę, a końca nie widać! Panowie! Panowie, gumka na receptę to nie jest gumka. Służy do owijania pęczka szczypiorku, a nie włosów. Nakazuję wam o tym zapomnieć!

Obcinanie nią włosów źle się kończy. Chodźmy! Jest lepsza drogeria z prawdziwymi gumkami. Choć nie wszyscy o tym wiedzą, zapewniam, że znajdziecie tam nie tylko neonowe frotki, ale i czarną wersję bez metalowych elementów.

Choć długie włosy są wygodne, to szybko mogą stać się nie do opanowania. Odżywki nie muszą wypalać oczu. To jest coś, co musisz zaakceptować i zrozumieć. Czasy mycia włosów bez mydła minęły. Czas na zmianę!
Poproś swojego fryzjera lub fryzjerkę o polecenie porządnych kosmetyków, dostosowanych do Twoich włosów. Jeśli czujesz opór, to porozmawiaj z siostrą, mężem lub partnerem. Są oni skarbnicą informacji, jeśli chodzi o kosmetyki, więc możesz być pewna, że będą w stanie pomóc!

Wiosna już jest, a lato tuż za rogiem. Życzę Wam luzu, tego w Waszym życiu i tego na szczycie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz