Piątek, 1 marca 2024

Co każdy fryzjer powinien wiedzieć o zaroście na twarzy

20 września 2023

0

Czy możesz uwierzyć, że prawie 45% mężczyzn na całym świecie ma pełną brodę? To ogromna ilość zarostu do utrzymania.

Jeśli jesteś fryzjerem lub aspirujesz do tego zawodu, powinieneś wiedzieć o wąsach i brodach tyle samo, co o włosach na czubku głowy. Ponieważ brody stają się coraz bardziej popularne, nie chcesz być zaskoczony.

Zastanawiasz się, jak sprawić, by Twoi klienci byli zadowoleni? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co każdy barber powinien wiedzieć, jeśli chodzi o zarost.

Przycinanie brody w zależności od kształtu twarzy

Jedną z najważniejszych zasad podczas prowadzenia barbershopu jest to, aby nigdy nie zakładać uniwersalnego cięcia. Dotyczy to zarówno włosów na głowie, jak i na twarzy.

Jeśli za każdym razem przycinasz brodę w ten sam sposób, będziesz zaskoczony, jak różne mogą być rezultaty. Wynika to z faktu, że ludzie mają różne kształty twarzy. Ważne jest, aby przycinać brodę zgodnie z tym, co najlepiej pasuje do ich twarzy.

Na przykład kwadratowa twarz często wymaga brody, która jest zaokrąglona wzdłuż krawędzi. Jeśli ma okrągłą twarz, powinieneś nadać jej kanciaste bokobrody i krótsze boki brody, aby jej koniec był dłuższy.

Twarz owalna najlepiej pasuje do brody, która ma taką samą długość po bokach i na końcu. Podobnie jak w przypadku twarzy zaokrąglonej, długa twarz wygląda najlepiej, gdy zarost jest zaokrąglony po bokach.

Nawilżaj brodę i wąsy

Broda, która nie jest nawilżona, może swędzieć bardziej niż pchły. Dlatego warto mieć w swoim salonie barberskim szeroką gamę produktów do pielęgnacji brody i wąsów.

Nie tylko pozwoli to męskim włosom na twarzy poczuć się lepiej i świeżo, ale także ułatwi ich przycinanie. Coś, co jest zbyt wysuszone, może być trudne w obróbce.

Na rynku dostępnych jest wiele produktów, więc warto sprawdzić, które z nich są najbardziej niezawodne, a jednocześnie przystępne cenowo.

Wybierz odpowiednie maszynki do strzyżenia

Jeśli użyjesz dowolnych maszynek do strzyżenia, możesz nie uzyskać pożądanych rezultatów. Co gorsza, klientowi mogą nie spodobać się również wyniki końcowe.

Niektóre z najbardziej poszukiwanych marek to Oster, Andis, Wahl i Beardbrand. Nie zapomnij również zaopatrzyć się w wysokiej jakości nożyce do strzyżenia.

Gotowy, aby poradzić sobie z zarostem?

Teraz, gdy dowiedziałeś się, co każdy barber powinien wiedzieć, jeśli chodzi o zarost na twarzy, możesz radzić sobie z ich prośbami jak prawdziwy profesjonalista. Oczywiście jest jeszcze wiele rzeczy, których warto się nauczyć o zaroście.

Jednym z najlepszych sposobów na wyróżnienie się z tłumu swoją wiedzą jest wzięcie udziału w jednym lub kilku kursach w szanowanej Buckner Barber School. Od programu fryzjerskiego klasy A po kosmetologię, możemy przygotować Cię na każdą sytuację, z którą możesz się spotkać, aby każdy klient opuścił Twój salon fryzjerski, czując się świetnie.

Wypełnij aplikację już dziś.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz