Piątek, 1 marca 2024

Skin fade - czym się charakteryzuje?

1 grudnia 2022

0

Jak wiele fryzur, Skin Fade to styl z historią. Wielu mężczyzn nadal ma charakterystyczny fason Skin Fade, który ma wygolony tył i boki oraz dłuższe włosy na górze.

Historia Skin Fade

Fryzura ta została spopularyzowana przez amerykańskich żołnierzy w latach 40. Znana jest również jako fryzura żołnierska. W latach 50. została niestety przyćmiona przez pompadour. Dopiero w latach 90. doczekała się odrodzenia swojej świetności. Technika ta powoli zyskiwała na popularności i może być stosowana w wielu różnych fryzurach dla mężczyzn.

Cechy charakterystyczne Skin Fade

Skin Fade polega na przycinaniu boków i tyłu głowy oraz stopniowym zwiększaniu gęstości na górze. Technika Skin Fade może być stosowana w wielu fryzurach. Fryzury te są szczególnie polecane osobom niskim, gdyż dodają kilka centymetrów do wzrostu.

Różne rodzaje skin fade

Wiele fryzur wykorzystuje technikę Skin Fade, o czym już wspomnieliśmy. Są to najbardziej podstawowe techniki:

Low fade wyróżnia się płynnym przejściem lub gwałtownym cięciem po bokach i z tyłu. Dół głowy jest prawie prosty do "zera". Stwarza to wrażenie, że fryzury męskie są bardziej gęste, jeśli spojrzeć wyżej niż normalnie.

Classic Fade to cięcie, które przechodzi z krótszych włosów w dłuższe. Zaczyna się w okolicach uszu. Classic Fade to fryzura, która była najbardziej popularna w koszarach wojskowych.

High Fade to takie, w którym boki powinny być wygolone do zera. Cięcie między gęstymi włosami musi być gwałtowne. Wierzchołek głowy jest teraz pokryty bujnymi włosami.

Long Fade: W tym przypadku włosy na czubku głowy są ścięte krótko, tak aby środek głowy przeszedł w stan zerowy.

Najbardziej znanym typem jest Skin Fade. Cała fryzura wygląda jak grzybek i jest przycięta w krótkich miejscach.

Technika Skin Fade może być stosowana na wiele sposobów. Istnieje wiele sposobów na wykonanie techniki Skin Fade. Każdy mężczyzna znajdzie odpowiednią formę. Fryzura Skin Fade jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz