Niedziela, 21 lipca 2024

Fryzura Buzz Cut - jak zrobić, do kogo będzie pasowała?

19 grudnia 2022

0

Buzz cut, znany również jako rookie cut, to krótka fryzura, która rozkłada długość włosów równomiernie na całej głowie. Nadaje się do wielu typów urody i jest bardzo łatwa w stylizacji. Wymaga jednak dość częstego uzupełniania fryzury. Ta krótka, elegancka fryzura podkreśla rysy twarzy i dobrze komponuje się z zarostem. Jak prawidłowo wykonać tę fryzurę?

Czym jest fryzura buzz cut i jak ją osiągnąć?

Buzz cut to krótka fryzura. Często nazywana jest "na rekruta" lub "na złego chłopca". Ma ostre krawędzie i wygoloną dolną część głowy. Włosy w górnej części są tej samej długości co wszędzie indziej, ale możliwe jest rozmycie krawędzi poprzez cieniowanie.

Ta klasyczna fryzura żołnierska jest łatwa do wykonania. Włosy na czole mogą być przycięte na płasko lub na półokrągło. Krawędzie przy linii zakrętów są często wyostrzone i wyraziste. Klasyczne buzz cut może być wykonane tylko przy użyciu maszynki do golenia, która posiada różne nasadki. Ponieważ ten rodzaj fryzury jest bardzo precyzyjny, ostrza maszynki muszą być najwyższej jakości.

Aby uniknąć efektu schodkowego podczas cieniowania, ważne jest, aby nie używać degażówek. Przejście powinno być płynne i zmiękczać głowę, zwłaszcza w okolicy potylicy.

Można wyróżnić wiele stylów fryzur typu buzz cut.

  • Buzz cut fade to klasyczna fryzura dla rekrutów z widocznym cieniowaniem przy dłuższej linii włosów. Fryzurę tę wykonuje się zazwyczaj przy użyciu 2 nasadek do maszynki.
  • Crew cut - ta fryzura pozwala na uzyskanie dłuższych włosów i bardziej równomiernie przyciętych. Linia cięcia może być również zatarta lub wyraźna. Często pojawiają się wzory.
  • Induction cut - Fryzura jest podobna do buzz cut, ale jest prawie całkowicie wygolona.
  • Butch cut - Jest to odmiana klasycznego cięcia włosów. Cieniowanie odbywa się za pomocą kilku nasadek na maszynkę. Włosy na czubku mogą być nieco dłuższe.

Dla kogo jest fryzura dla rekrutów?

Kto nosi garnitur z buzz cutem? Fryzura ta jest bardzo uniwersalna i podkreśla rysy twarzy. Nie wymaga idealnie kulistego kształtu głowy. W wersji klasycznej będzie pasować do twarzy owalnych. Możesz wykonać cięcie indukcyjne, jeśli masz prostokątną lub kwadratową twarz.

Ta krótka fryzura może być stosowana do wszystkich rodzajów włosów, od kręconych i cienkich po proste i grube, a nawet łysych. Łysienie jest częstym skutkiem ubocznym nadmiernego wypadania włosów. Buzz cut, odpowiednio wystylizowany z brzytwą przy czole, to świetny sposób na ukrycie cofającej się lub pochylonej linii włosów.

W przypadku wystającej potylicy nie zaleca się tworzenia ostrych krawędzi pomiędzy krótszymi i dłuższymi włosami. Aby złagodzić ostre krawędzie głowy, lepiej zastosować cieniowanie.

Sprawdź także fryzurę slick back!

Jak uzyskać fryzurę typu buzz cut na włosach?

Brzytwa i kilka nakładek (stopnie od 1 do 4) to wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć buzz cut, który jest łatwy dla początkujących. Użyj nakładki na najniższym poziomie, aby ogolić dolną część włosów. Najlepiej zrobić to jak najbliżej zera, aby krótkie włosy nie wymagały poprawek przez wiele tygodni. Największa nakładka powinna być użyta do golenia górnej części włosów.

Na tym etapie może pojawić się wyraźne przecięcie między długimi i krótkimi partiami. Można je zostawić lub użyć średniej maszynki do cieniowania. Najlepiej jest poruszać się ruchem odbijającym. Maszynka do golenia powinna dotykać skóry głowy w wygolonym miejscu. Powoli odbijaj dłuższe włosy do góry, w miarę jak nakładka będzie się z nimi stykać.

Jak stylizować buzzcut?

To najlepsza rzecz w nowym buzz cut - nie trzeba go nawet stylizować. Jeżeli masz bardzo krótkie włosy, możesz po prostu użyć szamponu, który będzie odpowiedni dla Twojej skóry głowy. Pamiętaj też o regularnym odświeżaniu fryzury.

Warto zaopatrzyć się w specjalną szczotkę z miękkim włosiem. Dzięki niej dobrze ułożysz włosy i zapobiegniesz podrażnieniom skóry głowy. Do dłuższej stylizacji włosów możesz używać żeli lub pomad.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz